A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Čínská mozaika / Poznávací zájezdy od CK Firo Tour

15.11.2012 09:31:07 | Suzhou
Suzhou
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda byl někdo na pozávacím zájezdě Čínská mozaika od CK Firo Tour (popř. jiném podobném zájezdě od této CK) a mohl by zde poskytnou informace, které by se na cestu hodily. Jaká byla organizace zájezdu, co vše jste viděli atd.? Popis v katalogu je velmi obecný, tak přeci jen není nad informace od cestovatelů, kteří tuto cestu mají již za sebou.

Nechystá se někdo s námi, v květnu 2013?

Děkuji všem a přeji hezký den, S.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
31.01.2018 14:01 89.102.148.***
Re: Čínská mozaika / Poznávací zájezdy od CK Firo Tour  

Zdravim.
Je od vas Vítězslav někde nejaka recenze na teno zájezd.Jedem na podzim.
Mozajka činy.
Nebo jakekoliv info.
namor40@karneval.cz

Martinka
30.04.2015 22:06 109.81.210.***

ideální pro cestu do číny je jaro, brzké léto a pak podzim. doporučuji jihozápad - nádhera!!!

katerina
30.05.2014 11:21 101.119.20.***
cina s detma  

Dobry den,
Nemate nekdo zkusenost s cestovanim po Cine s detma? ? Vek : 8, 9 let.
Ktera mista vynechat... co prejezdy vlakem?? Pobyt cca 1-2mesice
Deti jsou na cestovani v pohode, spis mi jde o bezpecnost...jsou blondaty :)
Dale, toho casu jsme v Australii, mohu viridit viza od tud??
Dekuji za jakoukoliv radu.: katerina.smejc@gmail.com
Katerina

Suzhou 24.02.2013 14:30

Prosím, byl někdo v Číně v květnu? Zajímalo by mě, jaké je počasí v druhé polovině května, jaké sebou oblečeni (Peking, Xian, Šanghaj)

• Anonym (7)
  • Anonym (41)
Tana 14.02.2013 09:42

Souhlasím s 85.71.127, i já ráda využívám služeb CK (i zahraničních) a to hlavně pro to, že to co nám cestovka je schopna zajistit dopředu, na tom já při individuálu ztrácím spoustu času, viz běhání s mapou po městě, shánění ubytování, či přeprava z místa na místo. To co vidím s cestovkou za 14 dní bych při individuálním cestování zvládla asi tak za 3 týdny. Když píši - individuální, myslím tím batoh na záda a jízdenku do ruky a né to, co tu spousta cestovatelů vydává jako individuální cestování a přitom po příletu na ně čeká delegát místní ck, která již vše zajistila. To se pak cestovatelé chlubí, jak jsou stateční a přitom je to totéž, jako když jedete třeba s tím zmiňovaným Firem. No a když už jsme u hodnocení této cestovky, opět musím (bohužel) souhlasit s příspěvkem níže. Před zaplacením zájezdu nám byli zaměstnanci Fira ochotni zodpovědět jakoukoliv otázku, snažili se, zjišťovali, psali maily. Po zakoupení jak když utne, na každý můj dotaz zní jejich odpovědí "dozvíte se z pokynů na cestu, které obdržíte 10 dní před cestou". Je to lumpárna a hlavně je to v lidech ... a ti by u Fira měli projít nějakou inovací ;-)

• Anonym (5)
  • Anonym (35)
Neregistrovaný uživatel
13.02.2013 13:28 85.71.127.***

Tak jen na upřesnění,pane Vláďo, ... poslední dobou rád využívám služeb cestovních kanceláří a to i zahraničních. Vyhovuje mi to, že se o mne někdo postará, zajistí to či ono, vysvětlí místní podmínky atd. Za to je platím. Průvodce je v Číně nutný, neboť číňané cizí jazyky nezvládají , a to ani v místech kde je to jinde zcela běžné. Bohužel, jiná mentalita, uzavřená společnost, z toho důvodu je nutný průvodce a překladatel. Smutné je, když FIRO bere vše jako rutinu bez zájmu o spoojenost klientů. Sám jsem po návratu aktivně nabídl své poznatky z cesty pracovníkům FIRO v rámci tzv. zpětné vazby, ale odpověděli že "reklamaci" vyřídí do měsíce ! nechtěl jsem nic reklamovat, jen jsem chtěl, aby se poučili, špatnou průvodkyni již nenasazovali, a aby příští zajezd s FIRO byl na lepší úrovni. To že se FIRO poučit nechce, a že mi odpověděli ve smyslu.. nikdo jiný si nestěžuje... , mě utvrdilo v tom, že s touto agency již do světa nikam nepojedu, budu volit konkurenci a ostatním zájmemcům bych doporučovat totéž. A nejde jen o zájezd do Číny, ale obecně s Firem nikdy nikam ! .Pokud nevypracují kvalitní zpětnou vazbu od klientů a to i třeba jako diskusní forum k jednotlivým zájezdům, je zřejmé, že se nic nezmění. Pokud zaplatíte zájezd, už je víc nezajímáte.
Snad příště napíši lepší hodnocení, toto je jen varování.
S pozdravem Vítězslav :o).

• Anonym (4)
  • Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
08.02.2013 21:30 78.111.126.***

... tak mi to tak připadá, že když někdo jede s ck, tak je asi méněcenný ;-) :-(

• Anonym (5)
  • Anonym (5)
Vlaďa-Kačka 18.01.2013 19:28

Nazdar Víťo.
Je škoda že máš takové vzpomínky zrovna z Číny.
Předem chci podotknout že se nechci zastávat Fira, protože já bych s žádnou CK na takový zájezd nejel a za 55.000,- už vůbec ne.

Je třeba se zamyslet, proč jsi na takový zájezd jel a jak sis to vlastně představoval.
Pokud jedeš na jakýkoliv zájezd s CK tak jedeš ve skupině lidí a všichni si navzájem nikdy nesednou. Nevím jak je to konkrétně u tohoto zájezdu s Firem, ale téměř vždy CK kupuje v dané zemi balík služeb od místní CK a se skupinou posílá pouze průvodce "překladatele"
znalého většinou dost dobře danou zemi. Ti ovšem nemají velkou šanci cestu a navštívená místa ovlivnit.
Co se týče jídla, je Čína velmi specifická. Číňani se nepřecpávají masem jako evropani a dokonce ani neseženeš u nás známé "čínské nudličky s masem". Číňani jedí suché nudle a k nim přibírají zeleninu a různé "omáčky" . Převážně ale jedí podobně dochucovanou rýži.
Pokud by sis objednal kuřecí maso, dostal by jsi nadrobounko nasekaný krk, nebo pařáty. Pokud si dáš rybu, dostaneš ji rozsekanou na kousky a uvařenou v omáčce, kterou si opět poléváš rýži, případně nudle. Prostě jiný kraj, jiný mrav. Tak se nediv že stejky nebyly.
A to pomíjím u jídla chrblání a odplivování nazem.
Co se týče památek, číňani je doslova všechny přestavěli "podle svého" jak by měly vypadat. S historii nemají moc společného.
V Číně bych doporučil spíše navštívit přírodní památky a dal bych si tu práci a hledal málo navštěvované = hůře dostupné. Pokud někdo navštívil Terakotovou armádu, Čínskou zeď a Šanghaj, ve skutečnosti nenavštívil Čínu.
Čína jsou pohodoví Tibeťani na konci světa v Himalájich, do nekonečna se krouticí totalně rozbité betonové cesty, nádherné terasové ryžové políčka, bambusové pralesy a veselí ,ochotní avšak nepředstavitelně chudí lidé.
Čína je prostě jiná.
Vláďa

• Anonym (5)
  • Anonym (5)
Vitězslav
14.01.2013 12:26 85.71.127.***

Ano, absolvovali jsme zájezd s Firo toutem do Číny. Buhužel s FIREM !. Zásadně již nedoporučujeme !. Program nebyl špatný, ale špatná organizace času. Spousta proflákaného času. Od hotelu odjezd v 9 hod, přejezd ucpaným městem, návštěvy manufaktur- denně nekolik, kde vám předstírají ruční práci čehokoliv, aby vám pak v podnikové prodejně vnucovali to co v jiném obchodě koupíte za čtvrtinu ceny. Na ostatní památky čas nezbyde. Hodina na čínskou zeď, hodina na Nám. neb. klidu. A pak se hned někam spěchá, obědy u kulatého stolu jsou mj. lumpárna, samá zelenina a boj o maso . Mezi účastníky tak vzniká napjatá atnosfera. Průvodkyně, jménem Natálie , organizačně slabá, hodinové prostoje na nákupy. jako by se na zájezdu nudila. Jsme tu, vyfoťte se, za hodinu sraz u autobusu, účel cesty splněn. Fakultativní výlety a nabídkové akce předražené vstupenky o 50 %. než když si je koupíte sami. Smutné. Do číny ano, jen ne s FIROtourem, škoda peněz , stěžovat si ení kde. Zkoušel jsem to :o((. Berte to jako varování před touto agenturou. Jejich principy jsou zarážející.

• Anonym (4)
  • Anonym (33)
Suzhou 15.11.2012 08:31

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda byl někdo na pozávacím zájezdě Čínská mozaika od CK Firo Tour (popř. jiném podobném zájezdě od této CK) a mohl by zde poskytnou informace, které by se na cestu hodily. Jaká byla organizace zájezdu, co vše jste viděli atd.? Popis v katalogu je velmi obecný, tak přeci jen není nad informace od cestovatelů, kteří tuto cestu mají již za sebou.

Nechystá se někdo s námi, v květnu 2013?

Děkuji všem a přeji hezký den, S.

• Anonym (6)
  • Anonym (6)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu