A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Dar nedar - prosba o radu

02.12.2008 18:09:36 | Mau
Ahoj cestovatelé, prosím vás o radu, čim udělat radost čínskému obchodnímu partneru? Napadlo mě sklo a Becherovka, ale nevím. Čína je mi vzdálená, teprve se začínám seznamovat a nechci urazit. Má někdo nějaký zaručený tip? Nebo čemu se vyhnout? Moooc děkuju za všechny rady.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Majka5
29.04.2014 10:23 81.19.42.***
Re: srovnání  

Děkuji za rady a postřehy. Ještě se tedy zeptám, když přiletíme do Chongqingu a plánujeme tak 15 dní, víc bohužel nemůžeme, co se dá s malými přelety stihnout. Určitě chceme na Čínskou zeď a pak si nechám trasu klidně poradit. Moc děkuji

Vlaďa-Kačka 28.04.2014 23:25
Re: srovnání  

Ahoj Majko.
Thajsko konkrétně porovnat nemůžu, a tak alespoň pár postřehů z Číny.
Docela dobře vychází letenky z Prahy do Chongqingu s Finnairem - cca 12.145,- Kč. Létají i do Xianu a Pekingu.
Docela dost informací se dočteš na diskuzích
www.hedvabnastezka.cz
My se vyhýbáme velkým turistickým centrům a tak jsme navštívili "jen Sečuán".
Zásadní problém je v komunikaci. Anglicky neumí prakticky nikdo, tak ti nezbyde než improvizovat. Kreslit obrázky a v restauraci si vařit sama. Co ti ale může hodně pomoct, je jakákoliv mapa s čínskými znaky. V mapě se sice neorientují, ale názvy měst a míst ve znacích pochopí.
Ubytování seženeš třeba podle Lonely Planet v pohodě a ceny jako jinde v Azii. Rezervovat předem je zbytečné. Bude tě to nutit dodržovat přesně plán cesty.
Jídlo do 100,- Kč kdekoli, cokoli. Já vnímal jako problém absenci pečiva. Ona Májka se sladkou buchtou není úplně ono.
Co je ale na Číně fantastické - nikdo po tobě nepokřikuje, nic nechce a vůbec si tě nevšímá. Jakmile ale někoho oslovíš, udělá i nemožné aby ti pomohl. Jsou to nejpříjemnější lidé co jsme kdy zažili.
Thajsko je profláknutá turistická destinace a Čína je něco úplně jiného. Je to prostě jedná obrovská improvizace.
V.

Majka5
24.04.2014 11:03 81.19.42.***
srovnání  

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zkušených cestovatelů na porovnání Thajska a Číny.
Jsme obyčejní baťůžkáři a v Thajsku jsme byli už několikrát. Teď bychom rádi vyrazili do Číny. Jsem teprve na začátku plánování, teprve zjišťuji kdy a kam je to nejlepší ale nejdříve bych si ráda přesně ujasnila, jak to tam asi vypadá. Pokud někdo byl v Thajsku i Číně, moc mi pomůže srovnání.
Do Thajska si kupujeme z domova letenky a malé letenky po Thajsku s airasia. Jaká je v Číně jejich letecká společnost na přelety? Ubytování někdy zamlouváme z domova, někdy až na místě. Je to v Číně podobné? Je tam taková možnost?
Potom mě zajímá bezpečnost. V Thajsku není problém v noci chodit po městě, zajít si na masáž, nakoupit jídlo, pití..... Je to v Číně podobné? A potom také srovnání cen jídla a ubytování. Děkuji moc předem všem, kdo bude mít chvilku času a pomůžem mi. Děkuji za každou radu, která vás napadne.

Hana Hrušová
28.07.2010 10:37 90.180.180.***
RE: pro Hanu H.  

Ahoj,
napiš mi na můj e-mail, co chceš vědět konkrétně. V jakém oboru se pohybuješ?
Hana H.

• Anonym (1)
Hana Hrušová
28.07.2010 10:37 90.180.180.***
RE: pro Hanu H.  

Ahoj,
napiš mi na můj e-mail, co chceš vědět konkrétně. V jakém oboru se pohybuješ?
Hana H.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Onewaylow
28.07.2010 00:14 217.77.165.***
pro Hanu H.  

Ahoj Hanko,

prosim Te potrebovala bych nejake info ohledne prace co se dozoru nad vyrobou v Cine tyce,protoze mi bylo nabidnuto neco podobneho a vubec netusim co cekat.Dekuji za odpoved.

• Anonym (1)
Hana Hrušová
19.07.2010 16:32 90.180.180.***
RE: RE: Dar nedar  

Ahoj,
chystám se obchodně do Číny, už jsem jednu takovou cestu absolvovala vloni. Ůčastnila jsem se dozorování výroby textil. figurek a byl to fakt zážitek. Číňani jsou k vám velmi milí, výborně se o vás starají. Co se týče dárku, dala jsem shodou okolností taky knihu, ale o jižních čechách (jako že to je oblast, kde žiju) Myslím, že jsem udělala radost.
Mám otázku na "eyus": jak se to přihodí, že žiješ několik let v Číně?Můžeš mi napsat?

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
petra prüherova
16.04.2010 12:58 90.177.36.***
dar nedar-prosba o radu  

Dobrý den,
v knížce Daleko je Šanghaj,se zmiňují lidé,kteří byli pracovně v Číně(přímo v Pekingu),při dalších návštěvách vozili přátelům pravý maďarský uherák.
Hezký den Petra

• Anonym (2)
isisi 24.02.2010 14:15
RE: RE: RE: Dar nedar  

Můžete se mi prosim prosim ozvat do emailu? Mám také pár otázek. I

MichalekMM 27.01.2010 07:52
RE: RE: Dar nedar  

ozvi se mi prosím do e-mailu, měl bych na tebe prosím pár otázek. moc prosim, díky

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu