A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Okruh z Pekingu

06.02.2011 16:18:06 | Martin123
Dobry den,
Chystam se v zari do Ciny s tim, ze bych chtel udelat nejaky okruh se zacatkem a koncem v Pekingu. Cestu planuji cca na 3 tydny. Mate prosim nejake tipy, co je realne a take nejlepsi navstivit behem 3 tydnu. Diky za tipy.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Denisa
26.07.2011 11:00:53 94.230.144.***
Čína - recenze  
  • Anonym (1)
  • Anonym (1)
Cheeng1 26.04.2011 12:23:02
RE: vymena penez  

Ahoj Martine,
zkus si vzít "železnou zásobu" v EUR nebo USD. Tu v případě potřeby měň - v bance, na hotelu, anebo ve směnárně.
Výměna v bance je pakárna a zkus se tomu vyhnout.
Kartu použiješ spíš na výběry z bankomatu, pak zkus vybírat z ATM Bank of China. Platby kartou jsou nejisté - budou ti tvrdit, že máš špatnou kartu a nejde platit, ale většinou je chyba v jejich spojení. Takže většina transakcí bude v hotovosti. Jelikož největší bankovka je 100 yuan, je to veselé. Nejvíc se dá vybrat 2.500 - 3.000 yuan.
Dej pozor na chabný pin a podobně - pokud ti mašina sežere kartu, těžko se domluvíš. To je prekér, hlavně když druhý den máš jet dál.
Cheeng

Martin123
18.04.2011 20:48:32 213.180.53.***
vymena penez  

Dekuju moc vsem za tipy a rady :-)
Jeste bych se chtel zeptat, jak je nejlepsi resit vymenu penez.... Planuji, ze v hotovosti si s sebou budu brat jen cast penez a zbytek bych chtel vybirat az na miste podle potreby.... mate nejake zkusenosti s vybery z bankomatu nebo primo v bankach? Diky

• Anonym (1)
Jahy
03.03.2011 14:43:34 88.102.67.***
Tip na cestu  

Zkus se inspirovat mojí cestou nebo částí.
http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/putovani-cinou

Jahy
03.03.2011 14:40:04 88.102.67.***
RE: RE: RE: Okruh z Pekingu  

Letěl jsem s Aeroflotem a v poho. Jen přestup v Moskvě byl nanic,není si tam kde sednout.

kamila.kamila
25.02.2011 21:09:46 109.80.4.***

Hezký den, letěla jsem s Aeroflotem, Finnairem, Austrian A., všechny lety naprosto v pohodě. Myslím, že se s Aeroflotem bát nemusíte, flotila moderní, piloti umí, jen letušky byly méně příjemné než rakouské, ale srovnatelné s finskými. Bezvadně se dá po Číně cestovat vlakem, buď na noc klasickým rychlíkem nebo přes den superfasttrainem - rychlost 340 km/hod. Xian je dopravně na pokraji kolapsu, pokud chcete vidět terakotovou armádu, nejlepší je pak hned na noc pokračovat dál. Mně se líbilo okolí Nanningu, o kterém se průvodce nezmiňuje moc pěkně, přitom je to nejzelenější a nejčistčí čínské město, co jsem viděla. Tam jsme zakoupili v čínské agentuře - je jich tam plno, 2 denní výlet busem - Grand canon (raftem řekou přes jeskyně) a vodopády u vietnamských hranic (byla to příjemná změna - hlavně příroda - buvoli, rýže, cukrová třtina, banány, kopce homole hezčí než v Guilinu (agentury tam nemají zatím anglicky mluvící průvodce, ale v buse se vždy někdo, kdo trochu nebo víc umí, najde. Dále se mi líbil Tai-shan, jeden ze 7 posvátných budhistických kopců (to už je na severu) pod Pekingem. Přehled žel. tratí
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/China_Railway_High-Speed_.png

Cheeng1 21.02.2011 19:01:35
RE: RE: RE: RE: Okruh z Pekingu  

...ještě omluva za překlepy, nějak jsem to vložil moc rychle, a tak je z Málévu někdo jiný...

Cheeng1 21.02.2011 19:00:02

Aerosvit neznam, Aeroflot bohužel ano, je to tragédie a letiště Šeremetěvo je jejím vrcholem. Vyplatí se obětovat nějaká ta bankovka a letěj jinudy, s někým jiným, třeba KLM umí Asii zajímavě, do Beijing létají nově i Hainan Airlines (partner Malén HU). Co zkusit letět přes HKG nebo PDG?

Martin123
20.02.2011 17:10:28 213.180.53.***
RE: RE: Okruh z Pekingu  

Diky za tipy. Muj puvodni plan byl prave Peking - Xian - Shanghai - Peking. Jeste bych se chtel zeptat na zkusenosti s letem z Prahy do Pekingu.... nejlevnejsi letenky nabizi Aerosvit a Aeroflot, nicmene obe tyto spolecnosti maji na netu obcas dost hororove recenze.... mate s nimi nekdo nejake zkusenosti? Diky M.

Cheeng1 13.02.2011 21:40:31
RE: Okruh z Pekingu  

Zdravím,
zkuste se podívat na možnost pobýt v Yunnan provincii. Dali, Lijiang, Kunming a okolí. Stojí to za to, letecky se to dá zvládnout. Hezky je i v Guilin a Yangshuo, i tam se dá letět. Jinak samozřejmě Shanghai a Xian.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu