A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Peking

20.11.2009 22:13:36 | MichalekMM
MichalekMM
Letos jsem strávil 14 dnů v Pekingu a to od 12.10 do 26.10 a moje zkušenost, absolutně bezchybičky. Vše naprosto dokonalé a v pohodě, za celou dobu se nevyskytl jediný problém, snad tedy krom toho že jsem skočil na malý trik s místními nadbíhačkami, které si s vámi ochotně a rády promluví a pozvou Vás na čaj, vše je bez problémů, jen když dojde na placený tak se cena čaje vyšplhá klidně k 900 yuanům :o)

Co se týká dopravy, metro je nejlepší volba, dostanete se jím kamkoliv po celém Pekingu, levně a rychle.

Autobus je volba pokud chcete vidět kudy jedete, nicméně cesta trvá krapet déle, ale zase při ceně 1 yuan je to pohoda, pokud není vedro.

Taxi je rychlý způsob a pohodlný, cena 2yuany kilometr je bezkonkureční, čeští taxikáři si můžou jít hodit mašli.

Místní lidé jsou nesmírně přátelští a pomůžou vám s se sebemenším problém a hloupostí. Na to hle v čechách taky narazte velmi těžko.

Bezpečnost nadprůměrná. Prostě paráda.

a na závěr

jako turista z jiné země, jste v číně, alespoň já tse tak cítil, považovám skoro za delegaci a každý se vám snaží ve všem vyhovět a udělat pro vás co jen si pomyslíte.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
09.04.2017 15:27 109.81.210.***
Re: wingstravel  

nejlevnější je cestovat bez cestovky

jali 11.03.2017 16:28
Re: wingstravel  

já vím,že už je to dlouho,co se tady psalo,ale byl někdo s touto cestovkou ,mohl by se mi ozvat

Neregistrovaný uživatel
07.10.2015 15:54 77.75.74.***
Fijalka  

Ahoj, v Číně jsme byli v červenci 2015, pokud by vás zajímaly nějaké postřehy, tipy a rady, tak mrkněte na můj web http://fijalka.cz/cina-tipy-a-rady-na-cestu/

Janeček
09.06.2015 10:02 109.81.210.***
wingstravel  

doporučil bych cestovní kancelář, která se přímo zaměřuje na Čínu. Vyzkoušej wingstravel.

Filip Štěpánek
11.05.2015 22:14 46.13.213.***
.  

Pane Line čestl jsem Vaše recenze na wingstravel a v červnu se tedy vydávám na 16 denní cestu do Číny tak jsem zvědavý.

Marek Line
27.04.2015 17:38 109.81.210.***
Re: počasí  

Vyzkoušej wingstravel letěl jsem s nimi na začátku roku a pecka.

Jarda
05.01.2012 12:41 82.117.130.***
počasí  

Ahoj, chtěl bych jet v dubnu do Číny - Peking - Šanghaj - nějaký okruh. Mohl byste mi někdo doporučit cestovku, nevím zda Firo nebo ESO a ještě jaký tam bude asi počasí??? Je to dobá doba?
Děkuji

• Anonym (4)
  • Spejchlik
  • Anonym (8)
Jan
30.09.2011 15:55 89.176.247.***
Šanghaj  

Ahoj, měl bych dotaz nikoli ohledně Pekingu, ale ohledně Šanghaje, píši ho sem protože topic s názvem Šanghaj jsem zde nenašel. Zajímalo by mě jakým způsobem by bylo možné toto město navštívit. České cestovní kanceláře tam žádné zájezdy nenabízí, což je škoda, protože Šangjaj je dle mého názoru nejvýraznější čínské město, ikdyž ne hlavní, stejně jako je New York výraznějším městem než Washington. S cestováním nemám žádné zkušenosti, naposledy jsem byl na dovolené před 10 lety, ještě se školou :-) Některé české cestovky sice zájezdy do Šanghaje nabízejí, ale vždy se jedná o poznávací, nákladné zájezdy, kde krom tohoto města musím navštívit i Peking a některé jiné město. Když chci letět do New Yorku, také si musím zaplatit i pobyt ve Washingtonu a třeba Chicagu? Nebo je Šanghaj Čínský úspěch na který se zde raději moc neupozorňuje? :-) Hlavně v roce 2014, kdy se zde dokončí druhý největší mrakodrap světa bych se do tohoto města rád podíval, byl bych tedy rád kdyby mě, naprostému cestovatelskému laikovi, někdo poradil jak se do tohoto města co nejpohodlněji dostat, děkuji :-)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Kate
19.09.2011 13:44 88.102.194.***
Práce v Pekingu  

Zdravím lidi.. Dostala jsem nabídku práce v Pekingu.. mohl by mi někdo poradit, na co bych si asi tak měla dávat pozor, příp. podrob. info? Předem díky.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
MichalekMM 05.11.2010 20:46
Peking  

Tak ač se zpožděním, tedy docela dlouhým ale přeci. Jak jsem psal i letos jsem pobyl nějaký čas v Pekingu přeně 3 týdny, a musím říct nedá se to popsat. Během tří týdnů jsem opravdu žil jako čínaň takže jsem si opravdu mohl ozkoušet čínský život, letos šly stranou památky a takovéty běžné turistické věci, ale se svými čínskými přáteli jsem se zařidil do čínského života. Až mi bylo líto odjet zpět. Jednoduše řečeno, Peking je úžasné město a Čína úžasné země. Závěrem - příště opět ĆÍNA a Peking

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu