A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Prosím o radu co nejlépe v Číně navštívit

19.11.2010 11:15:13 | Tereza123
Ahoj, v době jarních práznin, které mám od 14.-20. března bych moc ráda vyrazila s babičkou do Číny. Je tam touhle dobou příjemné počasí? Rády by jsme tam letěly tak na 10-14 dnů, s tím, že bych se na zbylé dny, které by nepokryly prázdniny uvolnila. Mohl by mi prosím někdo dát tipy co běhěm těchto dnů navštívit s ohledem na babičky věk (70). Chodí parádně, ale nevim, kolik toho ujde. Takže bych to viděla na nějakou kulturu, města, chrámy... Než na chození v přírodě.

Děkuji mockrát za každou odpověď

Tereza :)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kájínek
02.08.2012 18:25 78.102.157.***
Re: Prosím o radu co nejlépe v Číně navštívit  

Ahoj, dotaz už je trochu starší, ale třeba to pomůže i někomu dalšímu. Obrazovou inspiraci, co stojí za to v Číně vidět, můžete omrknout tady: http://www.podkolenka.cz/index.php/category/cina-peking-velka-cinska-zed

• Anonym (5)
Jarmila
06.05.2012 15:08 88.101.189.***
Re: Prosím o radu co nejlépe v Číně navštívit  

Prosim poradit, co navštívit v okolí Šanghaje. Děkuji.

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Tereza123
15.01.2011 18:49 109.80.130.***
RE: Čína  

Pavle, děkuji za radu, už jsem si tvůj odkaz přečetla. A děkuji za nabídku, když budu potřebovat ještě s něčím omoc, určitě se ozvu.
Děkuju Tereza

• Anonym (1)
Fedorocko
05.01.2011 14:10 77.92.208.***
RE: RE: Odpověď  

úplně jsi mě vylekal,letíme do Bangkoku s Aeroflotem přes Moskvu.Co máme očekávat od Šeremětova.Letíme z Vídně,tam máme čas 4 hod v Moskvě a zpátky 5 hod.
Díky moc. :-|

• Anonym (2)
  • Anonym (9)
Jahyza
11.12.2010 15:20 94.242.76.***
Čína  

Ahoj,posílám ti odkaz na naši cestu po Číně,ale v březnu tam bude chladno.Lépe bude v jižní části Guilin Nanjing atd. Doporučuju ale mít u sebe Lonely Planet,hodně ti pomůže při komunikaci s místními lidmi a můžeš si udělat s jeho pomocí i dobrý plán. Kdybys potřebovala radu,obrať se na mě. Pavel
http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/putovani-cinou

Tereza123
06.12.2010 23:06 88.146.73.***
RE: RE: Prosím o radu co nejlépe v Číně navštívit  

Díky MOC :) kouknu na to.

• Anonym (3)
  • Anonym (17)
Lukas2222
05.12.2010 09:46 85.161.199.***
RE: Prosím o radu co nejlépe v Číně navštívit  

Ahoj. Doporucuji kouknout na eastbound.cz, je tam toho mrte. Dobré fotky i místa a popisy jsou i na beijingblog.eastbound.cz

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Tereza123
28.11.2010 20:18 88.146.73.***
RE: RE: Odpověď  

Čau Cheengu, tak jsem ti tedy psala na e-mail :)

• Anonym (4)
Cheeng1 26.11.2010 06:30
RE: Odpověď  

Ahoj Terezo,
pokud máš letenku za 11.000 CZK se vším všudy, tak asi není na co čekat, je to dobrá cena. Jenom si prověř, zda to není Aeroflot, no a pokud ano, tak si nakup sedativa, která využiješ zejména při cestě zpět (letiště Šeremetěvo je při transferu mezi lety otřesné a potřebuješ nejméně 2 hodiny na přestup, a i v tom případě je to "tak tak";).
Na tvůj dotaz za sebe jednoznačně odpovídám: 14 dnů (minimálně). Spoustu času "sežerou" přesuny z místa na místo.
Ještě k tomu Pekingu: Vypadá to, že začnete (a skončíte) tam, takže do dalších míst se budete muset dostat letadlem. I tady se vyplatí být trochu v předstihu a booknout letenky včas, zkus se podívat na již zmiňovaný www.ctrip.com. Žádný strach, čínské aerolinky jsou na poměrně vysoké úrovni. Jenom počítej s tím, že v Pekingu by na jaře nemuselo být zrovna přívětivé počasí.
S Couchsurfingem zkušenosti nemám, ale koukám, že v Číně je dost členů této sítě.
Samozřejmě, je to řešení.
Pokud se chceš ještě na něco zeptat, není problém, stejně tak, pokud ti diskuse na fóru přijde těžkopádná, zkus napsat na e-mail z mého profilu.

Cheeng

Tereza123
25.11.2010 17:52 88.146.73.***
Odpověď  

Ahoj Cheengu,

ty brďo, informace co jsi mi dal jsou úplně parádní. Opravdu díky moc:) A jestli se tě momentálně můžu ještě na něco zeptat. tak to je to, jestli si myslíš, že je dobrý nápad si koupit letenku do Pekingu už teď, když stojí velmi krásnou cenu 11 000. A věci jako co tam navštívit a podobně budu řešit celý čtvrt rok předtím než tam vůbec odletíme? A co myslíš 10 nebo 14 dnů?
K tomu ubytování, určitš by jsem si alespoń na jednu, dvě noci hotel zarezervovaly a pak by jsme tam rádi dělaly COUCHSURFING, jestli to znáš...?? Ale ten si teď v takovém předstihu s nikým domluvit nemůžu.

Díky MOC
Tereza

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu