A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Čína - Diskuze

Původní dotaz

Svobodný Tibet?

19.03.2008 00:04:22 | Kamil
Bude někdy Tibet svobodný, co myslíte? nechá se Čína někdy obměkčit zahraničními osobnostmi, organizacemi?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
16.02.2015 19:59 109.81.211.***
Re: Tibet - ráj natažených rukou  

:-D

Akronym
18.09.2014 16:01 84.242.86.***
Re: Tibet - ráj natažených rukou  

Nemůžu než nesouhlasit, kolego.
Když jsem v roce 2009 odjeli s vědeckým týmem sociologů z UK do Lhasy nestačili jsme se divit. Všude krásné silnice, opravené domy, školy, parky, zkrátka na první pohled to vypadalo na vysokou úroveň žití. Bohužel opak byl pravdou, ulice byli až na turisty prázdné. Domorodé obyvatelstvo a mnichové se, když už byli vidět, váleli po zemi a jen žebrali od turistů peníze. Do školy nechodilo jediné dítě a tak se kantorský sbor válel ve vlastních fekáliích před nádhernou budovou nové školy, kterou jim vystavěla humanitární organisace za příspěvky dobrovolníků z celého světa. Nikde nikdo nepracoval a ani vlastně nejevil známky jakékoli aktivity. Mniši se v prapodivných bakchanáliích povalují u krásné nové dálnice, kterou jim za drahé peníze vystavěli velkorysí sousedé z Číny. Tibeťané ani dalajláma se neobtěžovali splatit jedinou korunu, ba co horší ani nepoděkovali a ještě se snaží nacpat do role utlačovaných - nejspíš v tom vidí zisk. Z tibetu jsme se vrátili s otřesnými zážitky jak pravil klasik "nevermore."

A ještě jedna malá třešnička na závěr.: Když byl v ČR Dalajláma a byl pozván Havlem na hrad, tak ten večer probíhala v posvátných prostorách našeho pražského hradu nespoutaná pitka obřích rozměrů. Vím to proto, že sestra mojí matky tam dělala tenkrát uklízečku (byla samozřejmě svázaná slibem mlčenlivosti a zaplacená z kapes nás všech). Z jejího svědectví vím, že po celém vladislavském sále bylo roztaháno pánské a dámské spodní prádlo oproti tomu ve španělském bylo údajně tak nazvraceno, že se tam nedalo vůbec projít aniž by jste do toho nešlápli. Po nádvoří se smutně válely cáry České vlajky. Uprostřed těchto zvrhlých slavností (na stolech stálo nejdražší šampainské a po kobercích se válel popel z ručně dělaných doutníků a obaly od ilegálních medikamentů) se v orandžovém hávu k sobě přituleni tiskli jako dva milenci Dalajláma a náš president Havel. Tetička vypověděla že po celém hradě byl cítit závan penetrovaného konečníku - ano to jsou ti vaši slavní bojovníci a hrdinové.
Takže až příště půjdete do průvodu s vlajkou Free tibet vzpomeňte si, že za to jistě draze zaplatíte.

• Anonym (2)
anonym
18.09.2014 15:25 83.208.7.***
Tibet - ráj natažených rukou  

Dobrý den,
omlouvám se, že píšu v anonymitě, ale opravdu nemám zájem o trestní stíhání nebo o útoky milovníku Tibetu. I když jsem si všiml, že se zde zobrazí moje adresa, takže očekávám útoky od protibetských aktivistů. Když obhajujete Tibet, měli by jste si uvědomit, co je to za bandu vyžírků a ulejváků. Abych demonstroval, jak vypadá běžné chování Tibeťana uvedu názorný příklad na vaší největší modle - na dalajlámovi. Před pár lety Jeho svátost dalajláma přijel na univerzitu. (zde posílám odkaz pro pochybovače: http://www.cuni.cz/UK-3884.html + samozřejmě drzost, přicestoval na pozvání V. Havla, vašeho miláčka, problém je ovšem v tom, že pan Havel nedal na dalajlámu ani korunu) Náhodou jsem v té době pracoval na UK na mezinárodním oddělení a měl jsem tu čest s panem dalajlámou vyjednávat. Tedy jednal jsem výhradně z jednou z jeho sekretářek, které platíte vy, milí protibteští aktivisté. Bylo mi řečeno po asi osmé urgenci, že pan dalajláma si bere za přednášku 5000 USD a protože nemá žádné peníze, musíme mu zaplatit letenku první třídou, stravu, ubytování, zajistit mu auto s řidičem a výslovně nám bylo řečeno, že je potřeba propagovat na akci svobodu Tibetu!!!! Takhle se slušný člověk nechová. Milý pan dalajláma si naporoučel nejdražší jídla v hotelu, provedl kompletní osobní hygienu a očistu (masér, výřivka, sauna, čištění oděvů), a pak nám řekl thank you a zase na naši letenku odletěl mentorovat do Indie své učence a plést hlavu vám, co vyvěšujete tibetské vlajky. Sečteno podtrženo 5000 USD za hodinku, kterou pan dalajláma problekotal o tom jak je Tibet utlačován, 15 379 za letenky, 3000 za auto s řidičem a kolem devíti tisíc jsme zaplatili za hotel + služby, které tam pan dalajláma využil. Protože je UK univerzita zaplatili jste to všichni. Nehledě na to, že když jsem vznesl protest u vrcholných představitelů univerzity, bylo mi sdělenou, že do toho nemám vrtat, že je hlavní, že nás všechny oblažil pan dalajláma svou moudrostí. Ano, pan dalajláma je jistě slušný člověk, hodný vaší úcty a obdivu. Akorát "nemá žádné peníze". Ale to nevadí, protože moc dobře ví, jak se k nim dostat. Takže, vážení přátelé, již si spořím na další cestu pana dalajlámy do Čech, protože to budu muset platit z daní. Ale již jsem pochopil, že je normální platit vám vaše zvrhlé choutky, i když můžu být vlastně rád, že se pan dalajláma obtěžoval dojít si alespoň na záchod, protože bych se vůbec nedivil, kdyby sral do kouta, jak je to v Tibetu běžné. takže se mějte hezky a nezapomeňte fandit Tibetu!

Tonda
18.12.2013 20:15 91.219.245.***
Re: Svobodný Tibet?  

Zúčastnil jsem se projekce filmu Svobodná Čína: Odvaha věřit, který se zabývá problematikou potlačování lidských práv v Číně. Zde v rámci diskuze zazněl zajímavý názor: "Nebude svobodný Tibet, pokud nebude svobodná Čína". Cesta ke svobodě Tibetu skutečně může vést přes osvobození Číny. Pak se ale nabízí oztázka, zda může být osvobozena Čína, aniž by byly svobodné i všechny ostatní země. Žijeme skutečně ve svobodě?
Já jsem stránky http://www.falungong.cz/ našel, možná je navštívíte i Vy a osvobodíte sebe, nás, Čínu, Tibet, Svět, Vesmír...

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
29.03.2012 15:51 77.240.96.***
Re: Svobodný Tibet?  

až bude tibet svobdný(a to teda bude) tak pak tibeťanům budete líbat boty aby ste mohli do jejich země. Ty zajebaný komouši jednou upadnou do zapomnění.....Ale toho se ani jeden z nás nedožije

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
13.08.2011 14:29 87.249.134.***

Asi si také neuvědomujete že každý mladý Tibeťan nechce nikde bydlet v horách a chodit tam do školy. Chtějí žít stejný život jako my.. mobil, počítač, město....

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
copy
19.02.2011 03:22 46.34.243.***
RE: RE: Trójský kůň  

"Je­likož byl Tibet svobodný stát a Čína si ho přivlastnila(o­kupuje) zhruba od 2sv. války.Tudíž právo je na straně Tibeťanů."

a dalej do historie? Ci bol Tibet predtym?

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
ucitel cestiny
27.03.2010 15:16 81.19.47.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: tibet  

Fisere, vykasli se na nazory a bez se doucit cestinu!

• Anonym (2)
  • Anonym (18)
MichalekMM 26.12.2009 13:04
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: tibet  

právě to jsem popsal níže, šlo spíš o to že jakožto člověk kterého se to netýká mám možnost se přiklonit k jedné nebo druhé straně

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Vít Fišer
25.12.2009 22:14 88.101.87.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: tibet  

Ubezpečuji Vás, že jakožto Evropan/Čech názor mít můžete a měl by jste.
Jen ovce a jiná zvířata názor nemají...

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu